MgA. Petr Benda | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

MgA. Petr Benda

 

Vystudoval Pražskou konzervatoř ve třídě Prof. Nory Grumlíkové. V letech 1997-1999 získal stipendium k postgraduálnímu studiu v Advanced Instrumental Studies Course na Guildhall School of Music and Drama v Londýně. Pod vedením prof. Davida Takena a prof. Krzysztofa Smietany zde završil studium získáním Postgraduate Diploma in Music Performance. Také se zde věnoval hře na barokní housle u Rachel Podger. V roce 2002 absolvoval s vyznamenáním HAMU v Praze ve třídě prof. Petra Messiereura. Mezi lety 2000 až 2006 svou houslovou hru ještě zdokonaloval ve Vídni při pravidelných konzultacích s koncertním mistrem Wiener Philharmoniker Volkhardem Steude. Pravidelně se účastnil mistrovských kurzů profesorů bernské konzervatoře, Moniky Urbaniak a Prof. Igora Ozima (1994-1997). Znalosti komorní hry prohluboval na Sándor Végh International Chamber Music Academy v Dobříši (1998,1999). V letech 2000 a 2001 se zúčastnil The Trenta International Music Forum ve Slovinsku pod patronací Wiener Philharmoniker, kde studoval ve třídě Volkharda Steude.V roce 1998 získal v soutěži Anglo-Czechoslovak Trust druhou cenu.

Během svého dvouletého pobytu v Londýně byl oceněn Chartered Surveyors Company Prize za komorní hudbu, v roce 1999 zvítězil v soutěži o Alfred Gibson Prize a v témže roce obdržel The Marjorie and Dorothy Whyte Memorial Award. Již během studií se intenzivně věnoval komorní hudbě.

Mezi významnější dlouhodobé projekty patří působení v Madiran String Quartet a Rasa Quartet (Londýn), Philharmonia String Trio (Praha). Spolupracoval a dodnes spolupracuje s několika komorními orchestry, jako např. Pražský komorní orchestr, Bavorský komorní orchestr Bad Brückenau, Akademie Jack Martin Händler Luxembourg, Janáčkův komorní orchestr. Je pravidelně zván k účasti na projektu Bruno Walter Symphony v Bratislavě a Vídni pod vedením Jacka Martina Händlera. V letech 1995 až 2010 byl členem PKF- Prague Philharmonia. Od sezony 2010/2011 působí v Janáčkově filharmonii Ostrava.

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz