Alena Šmídová DiS. | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Alena Šmídová DiS.

Narodila jsem se 19. listopadu 1991 v Karviné. Bydlela jsem od malička v Petřvaldě, kde jsem vystupovala s mou matkou a sourozenci na plesech, akcích školy, koncertech, výstavách apod. Od útlého věku jsem hrála na housle nejdříve u p. Vlastimila Pacáčka, později u p. Marie Zedníčkové, u které jsem absolvovala I. cyklus. Navštěvovala jsem také hodiny baletu a sborového zpěvu v několika pěveckých tělesech. K houslím jsem později přidala i klavír, na který mě učila hrát p. Šárka Podhorná. Kromě houslí jsem absolvovala hru na keyboard a skladbu, v obou případech u mé matky Olgy Šmídové. V 8. třídě ZŠ jsem se rozhodla přejít od houslí rovnou ke kontrabasu. Tento nástroj mne nadchnul natolik, že jsem hru na něj začala studovat v roce 2007 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě u p. Jana Krčka, později u p. Pavla Harnoše, se kterým jsem došla až k absolutoriu. Během studia na konzervatoři jsem se v roce 2013 zúčastnila mezinárodní interpretační soutěže Pro Bohemia.

Nyní učím na ZUŠ E. Marhuly hru na keyboard, hru na kontrabas a korepetuji taneční oddělení. Mimo pedagogickou činnost působím také v Národním divadle moravskoslezském jako hostující hráč na kontrabas. Má práce v ZUŠ mě stále naplňuje a motivuje. Mám ráda děti a baví mě, když u nich můžu rozvíjet hudební potenciál.

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz