Olga Šmídová | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Olga Šmídová

beznazvu

 Olga ŠMÍDOVÁ,nar.11.6.1964 v Českém Těšíně.

Vystudovala jsem skladbu a dirigování na konzervatoři v Ostravě,ve skladbě jsem absolventkou hud.skladatele a pedagoga Milana Báchorka, na jehož odkaz ve své hudebně-pedagogické činnosti navazuji,zrovna tak jako na pedagogické umění profesorů hudední teorie a improvizace Leona Juřici a Oldřicha Heřmanského. 45 let jsem žila v Petřvaldě u Karviné, nyní bydlím v Ostravě. Vychovala jsem 4 děti, nejstarší syn Ladislav je basistou orchestru operety a muzikálu NDM v Ostravě, dcera Drahoslava je ošetřovatelka, dcera Alena po absolvování JKGO hry na kontrabas studuje Ostravskou univerzitu sbormistrovství a nejmladší dcera Helena po konzeravorních studiích hry na hoboj studuje tento obor také na Ostravské univerzitě spolu s češtinou. Dcera Alena je mou kolegyní na naší škole, kde působí jako korepetitorka. Za svou bohatou 30 letou hudebně-pedagogickou činnost jsem se snažila vychovat mnoho muzikantů a zejména skladateů, z nichž mnozí hudbu studovali nebo ještě studují.

Kromě mých dětí, které jsou také i absolventy skladby na naší  ZUŠ, jsou někteří žáci také už mými kolegy - např. Michal Žáček, David Straka, Pavel Urban, doc.Vladimír Maňas, Vladimír Figar, současnými studenty skladby na JKGO jsou mí žáci Pavel Nesit a Lukáš Marek. A také i mnozí mí žáci si zvolili pro své povolání pedagogiku - např. Iva Petříková nebo Eliška Panáčová.

Ve své vlastní tvůrčí činnosti upřednostňuji písňovou tvorbu pro děti a skladby pro komorní soubory. Jsem činná také jako korepetitorka, hraji a také učím na keyboardy a varhany. Ve své hudební a pedagogické práci vidím naplnění mého života a užitečnost svého počínání, jsem hrdá na své bývalé a současné žáky a studenty a velmi oceňuji báječnou spolupráci s mými kolegy.

Celý můj život podřizuji myšlence, že vždy se ještě mám co učit a že pedagogika - a zvláště ta hudební - není povolání, ale poslání. A my tu jsem proto, abychom odhalovali tajemství notových osnov a předávali je dále budoucím generacím.

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz