MgA. Klára Krejčí Curylová | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

MgA. Klára Krejčí Curylová

beznazvu

Jmenuji se Klára Krejčí Curylová, narodila jsem se 5. ledna 1978 v Ostravě. Po ukončení základního vzdělání jsem nastoupila na Konzervatoř v Ostravě, kde jsem absolvovala hlavní obor – hra na violoncello.

    Již na základní škole jsem vyhrála několik soutěží v recitaci a ve zpěvu. Z toho vznikla spolupráce s cimbálovou muzikou Technik a s panem J. Rokytou. Nazpívala jsem lidové písně pro rozhlas, koledy na gramofonovou desku a vystoupila jsem v pořadu Marie Rottrové. Při konzervatoři jsem navštěvovala soukromou školu p. Gebauerové – Philips. Láska ke zpěvu převážila, a proto jsem na Ostravské univerzitě – Institutu pro umělecká studia vystudovala obor sólový zpěv u Mgr. Hoštákové – Drahovzalové a Doc. Januszewské. Titul MgA. mi byl udělen v roce 2004.

    Již při škole jsem zpívala menší role v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. V posledním ročníku jsem dostala roli Paminy v opeře W. A. Mozarta Kouzelná flétna. Dále jsem zpívala např. roli Adiny v opeře G. Donizettiho – Nápoj lásky, Nanette ve Falstaffovi od G. Verdiho a Anděla v baletu Purim. 1. Génia z Mozartovy Kouzelné flétny jsem zpívala na turné v Německu. Vše bylo nastudováno v originále.

V současné době pokračuji v umělecké spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě.

Na ZUŠ Eduarda Marhuly vyučuji sólový a komorní zpěv. S žáky se věnujeme vážné i populární hudbě.

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz