MgA. Ondřej Gillig | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

MgA. Ondřej Gillig

GILLIG

MgA. Ondřej Gillig začínal s kytarou na ZUŠ v Opavě u p. uč. J. Bystroňové. Ve studiích pokračoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě p. prof. B. Kunzové a následně na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Prof. Štěpána Raka. Své kytarové umění dále rozvíjel v mistrovských třídách předních světových kytaristů (D. Russell, C. Marchione, P. Steidl aj.) i loutnistů (H. Smith, H. Hope, B. Wright)

 V roce 1996 se stal jako jediný z českých účastníků finalistou Mezinárodního kytarového bienále v Kutné Hoře a je držitelem 3. ceny v nejstarší kategorii. Vystupoval jako sólista s Janáčkovou filharmonií Ostrava, v roce 2011 provedl v rámci komorního cyklu JFO svůj polorecitál a zároveň vystoupil spolu s Kubínovým kvartetem.

 Kromě sólových vystoupení se také věnuje komorní hře. Vystupoval např. se sopranistkou E. Dřízgovou-Jirušovou a v roce 2003 se stal členem souboru Bajan trio Meisl, se kterým získal 1. cenu na Mezinárodní soutěži v Estergomu. S tímto souborem také nahrál CD s názvem Nostradamus. Jako sólista i komorní hráč vystupoval kromě České republiky i v různých zemích Evropy (např. Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Polsko, Srbsko), pořídil nahrávky pro Český rozhlas.

 Od roku 1999 pedagogicky působí na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě, v roce 2012 začal také vyučovat na Církevní konzervatoři v Opavě. Jeho žáci získávají ocenění na národních i mezinárodních soutěžích. Je zván do porot kytarových soutěží. Od roku 2015 vyučuje také na ZUŠ E.Marhuly.

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz