Karolína Coufalová DiS. | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Karolína Coufalová DiS.

Karolína Coufalová započala svá studia hudby, obor klavír, na Základní umělecké škole v Miroslavi a v Hrotovicích, kde se vedle sólového vystupování věnovala také čtyřruční hře.

V roce 2009 – 2015 úspěšně absolvovala Konzervatoř Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži v klavírní třídě MgA. Václava Vaita a MgA. Vandy Jandové. V rámci studia proběhlo mnoho koncertů a recitálů jak v sólové hře, komorní hře, tak i v roli korepetitora.

Svá studia rozšířila o zkušenost se zpěvem ve školním Smíšeném pěveckém sboru konzervatoře P.J.Vejvanovského, který vedla sbormistrině MgA. Lenka Polášková. Tento sbor se reprezentoval na mnoha akcích a získal řadu ocenění, např. : v roce 2010 Opava cantat: absolutní vítězové; 2012 Mundi Cantat Olomouc: 3.místo; Mezinárodní soutěž sborů v Belgii: zlaté pásmo cum laude;Vánoční koncerty v Kroměříži; Moment of music Hanze Sedláře.

Aktivně se účastnila  Mezinárodních intepretačních kurzů v Zábřehu roku 2011.

Od roku 2015  až dosud je studentkou Ostravské univerzity fakulty umění oboru klavír pod vedení MgA. Jany Vondráčkové PhD. .V rámci studia vystupovala např.  na Festivale Gradus ad Parnassum v Ostravě v roce 2016 (se zaměřením na dílo Luboše Sluky); 2017 (dílo Clementa Slavického); 2019 (dílo Bohuslava Martinů a Kaprálové). V letech 2016-2018 studovala jako vedlejší obor cembalo u Vojtěcha Spurného a Magdalény Marii Rainko.

Součástí studia na univerzitě je také tvorba publikací: Robert Schumann: Papillons op.1 – rozbor díla srovnávací analýza intepretace světových klavíristů; Komplexní přístup k problematice klavírní hry u dětí od 4 do 11 let.

V Základní umělecké škole Eduarda Marhuly vyučuje od roku 2015.

 

 

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz