Michal Žáček | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Michal Žáček

beznazvu

Saxofony, flétna a jiné dechové nástroje

Absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě obor příčná flétna, poté se začal samoučit ve hře na soprán saxofon a věnovat se více jazzu a improvizaci vůbec. Pak začala jeho dlouholetá spolupráce se zpěvákem Peterem Lipou, se kterým hraje dodnes. Zároveň byl 5 let stálým členem bandu Jany Kirschner a spolupracoval s mnoha interprety nejen jazzu, ale i popu a nahrával s nimi. Např. Richard Müller, Buty, –123min, Vašo Patejdl, Neřež, Jaromír Nohavica, Pavol Habera, I.M.T.Smile, Polemic, Tonya Graves, Věra Špinarová, BOB, Victor Bailey, Mino Cinellu, Rugero Robin, Boris Urbánek, Rythm Desperados The Gizd Q, El Rey a další. Natáčel také scénickou hudbu do divadel a filmů. Mimo to se věnoval i pedagogické činnosti se zaměřením na jazz a improvizaci s cílem vypěstovat u žáků hlavně lásku k hudbě.

Na ZUŠ Eduarda Marhuly vyučuje od roku 2002 a řada absolventů se dodnes živí hudbou a nebo se stala součástí jejich profesí, např. saxofonisti Štěpán Flagar, působící dnes především v zahraničních kapelách v Německu a Rakousku, herečka Lucie Palonciová působící v pražských divadlech, Robert Mitrenga hráč v mnoha jazzových kapelách v Praze či Tomáš Kuluris ze skupiny Nebe add. Většina z ostatních žáku dodnes hraje amatérsky a dělají radost sobě i druhým.

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz