Mgr. Ladislav Dorosiňski | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Mgr. Ladislav Dorosiňski

Pedagog houslové a kytarové hry.

beznazvu

Hudbě se začal věnovat v sedmi letech na tehdy LŠU v Novém Bohumíně ve třídě učitele Jana Danela. Tuto školu reprezentoval na mnohých národních i mezinárodních soutěžích a ve studiu pak pokračoval na Státní konzervatoři v Ostravě, kde studoval hru na housle ve třídě Vlasty Záletkové. Konzervatoř absolvoval v roce 1979. Ve stejném roce pak byl přijat na JAMU v Brně, kde v roce 1983 promoval. Hned po studiích nastoupil jako učitel hry na housle a kytaru na LŠU v Ostravě 1 a souběžně působil jako tzv. tutti hráč v operním a operetním orchestru NDM. Od roku 1994 působí jako učitel hry na housle a kytaru na naší škole. Za svého pedagogického působení vychoval mnoho žáků a několik profesionálních hudebníků. Tito žáci taktéž mnohdy reprezentovali naši školu na soutěžích a jiných kulturních akcích

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz