Mgr. Eva Polášková | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Mgr. Eva Polášková

beznazvu

Motto: „Donuť vstoupit.“

 Vystudovala Všeobecné gymnázium v Novém Jičíně, kde působila coby korepetitorka školního sboru. Podílela se na vzniku vokálního tělesa S-Kvartet, jehož úspěšná dlouholetá činnost vyústila vydaným CD. Současně absolvovala Lidovou konzervatoř v Ostravě, ve varhanní třídě Aleše Rybky.

 Sbormistrovské vzdělání získala na PdF OU ve třídě prof. Lumíra Pivovarského.

 Na ZUŠ E. Marhuly nastoupila v roce 2007 jako učitelka hudební nauky, PHV a asistentka sbormistra Milana Chromíka v Ostravském dětském sboru. V současné době vede přípravné sbory Skřivánci a Slavíci.

 Coby sbormistryně spolupracovala s významnými osobnostmi a tělesy regionu (r. 2008 spolupráce s J. Krčkem a Musicou Bohemicou, od r.2005 zakládající členka Ostravského okazionálního ansámblu, 2006 - 2012 um.vedoucí PS Ondráš Nový Jičín, od r. 2011 druhý sbormistr Chrámový sbor v Ostravě M.-Horách, a dal.)

Zajímá se o starou hudbu a zážitkovou hudební pedagogiku. Pravidelně se účastní interpretačních kurzů a letních dílen reflektující tuto tématiku.

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz