Jakub Kupčík dipl.spec. | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Jakub Kupčík dipl.spec.

Jakub Kup

KupčíkRodák z Kravař v mládí hrál v dechovém orchestru mladých z Dolního Benešova, se skupinou Skrat, Satelit… Hráč a učitel hry na bicí nástroje a propagátor hry na bicí nástroje latinské Ameriky – Brazílie, Cuby a Afriky. Vystudoval Janáčkovou Konzervatoř v Ostravě 2000. Účinkuje v Ostravské jazzové formaci The Gizd Q a BBC Borise Urbánka. Hrál a nahrával s kapelou Buty, Jana Kirschner band, Kryštof, Benedikta, Peter Lipa band, Druhá Tráva a Robert Křesťan… Dále spolupracuje na tanečních projektech s choreog. Lenkou Dřímalovu, Igorem Vejsadou, Ivanem Hurychem, ať už na poli Janáčkově konzervatoři, nebo na prknech divadla Antonína Dvořáka, div. Jiřího Myrona, div. Petra Bezruče i div. Loutek…

V roce 2002 absolvoval vysněnou cestu po Kubě, kde měl možnost si zahrát s tamními muzikanty. Nabyté zkušenosti předává svým žákům na ZUŠ Eduarda Marhuly v Mariánských Horách, kde se věnuje výuce ve hře na klasické bicí nástroje a specializuje se na bicí nástroje percuse-conga, bonga, djembe, timbáles, shekere, maracas, tamborim, caxixi, clave, surdos atd. které se těší velké oblibě a mají velkou možnost uplatnění v různých kapelách a souborech. Se svým bubenickým souborem BUM BUM BANDEM hrají trad. rytmickou muziku Afriky, Brasil a Cuby… V roce 2004 soubor získal první místo v celostátním kole soutěže souboru ZUŠ.

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz