PRO BOHEMIA 2019 | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

PRO BOHEMIA 2019

4. – 7. dubna 2019

Ve dnech 4. – 7. dubna 2019 proběhl na Janáčkově konzervatoři v Ostravě 17. ročník mezinárodní soutěže „PRO BOHEMIA“. V této soutěži se prezentují žáci ZUŠ, konzervatoří i vysokých škol. Soutěží se od těch nejmenších až po vyspělé muzikanty a zpěváky, kteří již mají nemálo zkušeností.

Naši školu reprezentovali žáci z pěveckých tříd p.uč. Milady Hnitkové, Libuše Klusové a Kláry Krejčí Curylové. Všichni perfektně připraveni výborně reprezentovali naší školu.

1.kategorie Karolína Černínová – 2.místo (M.Hnitková)

                       Sofie Buryšová – 3.místo (K. Krejčí – Curylová)

                        Lucie Kubicová – čestné uznání (K. Krejčí – Curylová)

2.kategorie Jiří Štencel – 1.místo (M.Hnitková)

                        Adina Lajčíková - čestné uznání (L. Klusová)

Jirka se stal laureátem soutěže a také získal Cenu primátora města Ostravy jako nejúspěšnější účastník města Ostravy. Jirka tuto cenu získává již podruhé. Převezme ji na koncertě vítězů 17.dubna 2019, kde také zazpívá svůj program.

 Ve 3.kategorii soutěžila Veronika Boráková (L. Klusová), která přesto, že získala diplom za účast, svým půvabem a neskonalou muzikálností přesvědčila, že se s ní musí počítat i v dalších náročných soutěžích, kde bude konkurovat adeptkám uměleckých škol.

 

Velký dík patří všem pedagogům za náročnou přípravu žáků a také velká poklona patří korepetitorům Janě Davidové, Pavle Kukalové, Pavle Kovalové a Pavlu Motlochovi za perfektní korepetice.

 

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz