Máme rádi baroko | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Máme rádi baroko

28.3.2019

Církevní konzervatoř Opava pořádala letos již 12. ročník festivalu barokní hudby, který je každoročně zahájen v den narození J. S. Bacha.

Letos jsme tomuto baroknímu velikánovi popřáli koncertem 28.3. 2019. Již tradiční výprava žáků ze tříd P.Kukalové a M.Fischerové s natěšením dorazila na místo, kde se barokní hudba ozývala ze všech koutů školy.

Přehlídky se pravidelně zúčastňují žáci Základních uměleckých škol ze všech koutů našeho kraje, prezentují se zde smyčcové nástroje, flétny a zobcové flétny, klávesové nástroje, varhany. Velké zastoupení má i komorní hudba, kde mnohdy s žáky vystupují i jejich pedagogové.

Letošní 12. ročník nesoutěžní přehlídky byl velmi pestrý, bohatý a naši žáci se ve velkém počtu neztratili a svá vystoupení předvedli na vysoké úrovni, byť někteří hráli na takové akci poprvé. Dle ohlasů a spokojenosti s „hudebním výletem“ nehráli ale naposled a tato přehlídka je pro mnohé odměnou. 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz