Slovanská hudba 2018 | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Slovanská hudba 2018

*

Žáci a studenti pěveckého oddělení ze tříd Milady Hnitkové a Libuše Klusové se zúčastnili 11. listopadu 2018 Mezinárodní interpretační soutěže v rámci mezinárodního festivalu Slovanské hudby. Mezinárodní porota hodnotila interpretaci klasické hudby striktně slovanských skladatelů.

Cílem této soutěže je prohlubovat povědomí o díle slovanských skladatelů a mohou se jí zúčastnit žáci ZUŠ ve věku 8- 26 let.

Tato soutěž je velmi náročná, proto také v kategorii ZUŠ soutěžilo pouze několik žáků. Ze třídy Libuše Klusové soutěžily v náročné kategorii Veronika Obrusníková a Kateřina Černá, které se přesvědčivou interpretací a vypracovaností skladeb neztratily ani mezi studenty konzervatoří. Citlivým klavírním doprovodem je podpořila p.uč. Pavla Kukalová.

Ze třídy Milady Hnitkové soutěžila Karolína Černínová, která získala 3. místo a Jiří Štencel, který získal 1. místo a byl nominován na Koncert vítězů. Žáky s velkou muzikálností doprovázela Mgr. Pavla Kovalová.

Všem blahopřejeme.

 

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz