Koncert Edíkovi k narozeninám | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Koncert Edíkovi k narozeninám

*

Už několikátým rokem pořádá klavírní oddělení koncert, kde si můžou zahrát nebo zazpívat nejen žáci, ale i samotní pedagogové, podobně jako rodiče, či prarodiče žáků naší školy. Původní myšlenka byla věnovat koncert novému hudebnímu nástroji, konkrétně klavíru - Edíkovi, který byl kdysi zakoupený, a tato myšlenka se stala tradicí. Hlavním záměrem bylo, aby všechna čísla koncertu nějakým způsobem souvisela s hrou na klavír nebo s klavírním doprovodem.

Tuto myšlenku, pořádat každoročně koncert podobného typu, se podařilo zrealizovat paní učitelce Pavle Kukalové, která celý koncert vždy nejen organizuje, tedy se stará o jeho programové složení, ale ho i sama uvádí a v neposlední řadě zastává i funkci výtečného korepetitora většině účinkujících. Její průvodní slovo bylo velmi milé, nenucené a mělo v skutku šmrnc. Je to dáma, která kolem sebe rozdává jen tu nejpozitivnější energii a má rozhodně pořád co nabídnout, a to nejen publiku, ale hlavně svým žákům. Je v ní skloubena elegance, noblesa, laskavost i smysl pro humor.

Koncert měl velmi pěkné nástrojové složení. Vystřídaly se klavír, zpěv, housle i příčné flétny a to se skutečně bohatým, velmi pestrým programem na vysoké úrovni.

Zaznělo spoustu žánrů, dokonce se představili i žáci oboru skladba, kteří předvedli velmi pěkné výkony. Široké spektrum hudebního programu přineslo i výkony s vyšší  technickou i výrazovou obtížností.

Mimořádně zaujala svým hravým pojetím čtyřruční hra Kateřiny a Šárky Zedníčkových (babička s vnučkou), kterou připravila paní učitelka Kukalová. Nutno podotknout, že i čtyřruční hra Radany a Martina Foltýnových (maminka se synem), kteří se předvedli skladbou S.Joplina: The Enertainer, byla mimořádně vydařená. Výstup připravila paní učitelka Hana Čašová. Takto by se ale dala vzpomenout celá řada vynikajících výkonů večera. Všechny čísla byly skvělé a program měl skutečně vysokou úroveň a byl složen citlivě a smysluplně. Což koneckonců ocenilo i samotné publikum. Koncert uzavřela velmi efektní a temperamentní skladba Uherský tanec v podání tria Martina Fischerová, Zuzana Tomášková a Aneta Šoborová, která všechny optimisticky naladila.

 Na závěr zůstává už jen popřát paní učitelce Pavle Kukalové i nadále spoustu energie pořádat tento skvělý koncert, věnovaný nejen „Edíkovi“, ale rozhodně i všem, kteří seděli v hledišti.

 

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz