PRO BOHEMIA 2017 | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

PRO BOHEMIA 2017

..

Ve dnech 7. až 9. dubna 2017 proběhla mezinárodní interpretační soutěž - Pro Bohemia. Uskutečnila se v prostorách Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Hudební maraton byl neskutečný a neskutečná byla i úroveň soutěže.

 

Přes velkou konkurenci naše pěvecké oddělení zabodovalo. Krásná Čestná Uznání I. stupně dostaly žákyně Veronika Obrusníková ze třídy Libuše Klusové a Sofie Buryšová ze třídy Kláry Krejčí Curylové.

Pěvecká dovednost spolu s interpretačními schopnostmi přinesly Jiřímu Štenclovi zaslouženou 1. cenu a titul laureáta. Žák je ze třídy Milady Hnitkové. Velké poděkování patří korepetitorům Pavle Kovalové, Pavle Kukalové, Pavlu Motlochovi a Martině Fischerové za flétnový doprovod.

Své zastoupení měli i naši klavíristi – ve velké konkurenci získal Jiří Horák krásnou 3. cenu a Šimon Zajac 2. cenu a cenu za interpretaci skladby B. Martinů Nemocná loutka (oba ze třídy Liany Svobodové).

Všem moc blahopřejeme!!!

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz